Menu Zamknij

Wiedźmin

Cykl autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, który oczarował czytelników na całym świecie!

“Cykl wiedźmiński”, czyli książki, które opowiadają o profesjonalnym zabójcy potworów!

Wiedźmin” to seria książek fantasy, które napisał Andrzej Sapkowski. Cykl ten składa się z następujących tytułów: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”. Powieści te od niemal trzydziestu lat podbijają serca czytelników nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

Wiedźmini to tajemniczy wojownicy, którzy są genetycznie zmutowani. Ci pogromcy brudów tego świata podróżują po świecie i poszukują zleceń na wszelkiego typu pomioty, które zabijają za pieniądze. Wiedźmini posiadają: zabójczy refleks, niezwykłą szybkość oraz siłę, którą zyskali w wyniku tak zwanej Próby Traw, którą przeżywa czterech na dziesięciu kandydatów. Z tej tajemniczej kasty najbardziej znany jest legendarny Geralt z Rivii zwany również Białym Wilkiem. Podróżując po Królestwach Północy, Geralt spotyka zadziorną młodą księżniczkę o imieniu Ciri, z którą los złączy go już na całe życie. Tak oto rozpoczyna się fenomenalna polska saga fantasy, która opowiada o walce z przeznaczeniem.

Sięgnij już teraz po ten wyjątkowy cykl, który każdy miłośnik literatury fantasy musi przeczytać!

Andrzej Sapkowski – łódzki pisarz, który stworzył wybitną polską sagę fantasy!

Zanim Andrzej Sapkowski, został jednym z najbardziej znanych polskich pisarzy fantasy, który zapisał się już złotymi literami w historii polskiej literatury, to był ekonomistą. Artysta jest absolwentem XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Łodzi, po którym rozpoczął studia na renomowanym Uniwersytecie Łódzkim, na którym studiował handel zagraniczny. Polscy czytelnicy czasopisma “Fantastyka”, mogli poznać białowłosego zabójcę potworów w 1986 roku, dzięki debiutanckiemu opowiadaniu Andrzeja Sapkowskiego, które autor napisał w ramach konkursu organizowanego przez to czasopismo. Czytelnikom tak spodobało się to opowiadanie, że jego autor postanowił stworzyć dalsze losy Geralta z Rivii i tak powstała polska saga fantasy, która zwana jest “Cyklem wiedźmińskim”. Seria ta składa się z następujących tomów: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”. Poza tym cyklem Andrzej Sapkowski stworzył również trzy powieści fantastyczno-historyczne, które tworzą tak zwaną “Trylogię Husycką” której akcja dzieje się podczas wojny husyckiej.